Taksówkarze - Ratownicy - Największa korporacja taksówkarska w Warszawie | ELE TAXI Warszawa

Taksówkarze – Ratownicy

Światowy precedens. Taksówkarze – Ratownicy i sprzęt medyczny w taksówce!

Sprawdź artykuł

Zastanawiałeś się kiedyś, co Twój taksówkarz może dla Ciebie zrobić?
Z ogromną radością informujemy, że dzięki działaniom naszej firmy i spektakularnym interwencjom naszych kierowców w ciągu dwóch lat ocalone zostało życie kilkunastu osób. Niemal każdego dnia, gdzieś na ulicach Warszawy, kierowca ELE TAXI interweniuje w słusznej sprawie niesienia bezinteresownej pomocy.

Jako jedyni na świecie wykorzystaliśmy potencjał korporacji taksówkowej do niesienia pomocy osobom poszkodowanym w nagłych wypadkach na drodze. Założyliśmy, że zawód taksówkarza stwarza pewne unikalne możliwości, które można wykorzystać w słusznym celu. Poruszająca się stale po ulicach miasta grupa 1500 skomunikowanych ze sobą, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, kierowców-ratowników to swego rodzaju forpoczta pogotowia ratunkowego. Często o życiu ludzkim decydują chwile. Na takie właśnie chwile jako pierwsi często trafiają nasi kierowcy.

Przeszkoliliśmy ich wszystkich po to, by w sytuacjach zagrożenia życia potrafili fachowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy kierowcy ELE TAXI ukończyli podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy medycznej z zakresu Ratownictwa Drogowego. Z grupy 1500 przeszkolonych kierowców wyłoniła się dodatkowo grupa, która stale pogłębia swą wiedzę w tej dziedzinie (kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zakończone egzaminem państwowym, nadające stosowne Certyfikaty oraz tytuły Ratowników Drogowych KPP). Taksówki kierowców po KPP wyposażyliśmy w profesjonalny sprzęt do ratowania życia ludzkiego – defibrylatory AED o apteczki R0.

Nasze działania zostały docenione przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, które pod koniec 2013 roku przyznało nam tytuł „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” oraz nagrodę w kategorii FIRMA ROKU za doskonały przykład dla innych firm oraz realne wsparcie dla służb ratowniczych. Ratownicy ELE TAXI zostali skupieni w ramy Grupy Operacyjnej Ratownictwa Drogowego (GORD), która od marca 2014 roku została – decyzją Wojewody Mazowieckiego – zarejestrowana jako oficjalna jednostka współpracująca z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

15 października 2014 roku w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zostało podpisane porozumienie pomiędzy firmą ELE TAXI, reprezentowaną przez nasze stowarzyszenie Automobilklub „Warszawski” a m. st. Warszawa, reprezentowanym przez Ewę Gawor, Dyrektor BBiZK, na mocy którego nasi kierowcy zobowiązani są stanowić wsparcie dla miasta w sytuacjach kryzysowych.

Jednym z projektów, w które zaangażowali się ratownicy ELE TAXI jest „EleTaxi Dzieciom” – akcja edukacyjna prowadzona w przedszkolach i szkołach, gdzie dzieci dowiadują się między innymi: jak bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy, jak przebiega resuscytacja (sztuczne oddychanie), jak prawidłowo zrobić opatrunek, jak wezwać pomoc, czy jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Nasi ratownicy otaczają swoją opieką dzieci na wycieczkach szkolnych, zabezpieczają imprezy, eventy oraz wyjazdy firmowe, a także prowadzą szkolenia dla firm z udzielania pierwszej pomocy zakończone wydaniem certyfikatu.

Piknik edukacyjny z Arkadią

W sobotę 25 sierpnia odbył się piknik edukacyjny z Arkadią którego organizatorem była stołeczna policja. Hasłem przewodnim pikniku był „Bezpieczny powrót do szkoły”. Taksówkarze ELE TAXI mogący się poszczycić certyfikowanym tytułem Ratownika Drogowego zainscenizowali w centralnym miejscu pikniku wypadek drogowy motocyklisty oraz dziecka jadącego na rowerze. Zebrani mogli obejrzeć pokaz profesjonalnego ratownictwa drogowego z użyciem najnowszego sprzętu medycznego, w tym automatycznych defibrylatorów AED będących na wyposażeniu taksówek ELE TAXI.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

TaxiPolska19100.pl

ZAWSZE TAM, GDZIE TY

www.taxipolska19100.pl

PARTNERZY