Ratownicy

Zastanawiałeś się kiedyś, co Twój taksówkarz może dla Ciebie zrobić?

Z ogromną satysfakcją informujemy, że dzięki działaniom naszej firmy i interwencjom naszych kierowców w ciągu kilkunastu ostatnich lat ocalone zostało życie wielu osób. Niemal każdego dni, gdzieś na ulicach Warszawy, kierowca ELE TAXI interweniuje w słusznej sprawie; niesienia bezinteresownej pomocy.
Jako jedyni na świecie wykorzystaliśmy potencjał korporacji taksówkowej do niesienia pomocy osobom poszkodowanym w nagłych wypadkach na drodze. Założyliśmy, że zawód taksówkarza stwarza pewne unikalne możliwości, które można wykorzystać w słusznym celu. Poruszająca się stale po ulicach miasta grupa 1000 skomunikowanych ze sobą kierowców-ratowników, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii,  jest swego rodzaju „forpocztą” pogotowia ratunkowego. Często o życiu ludzkim decydują minuty, czy sekundy. Na takie właśnie chwile jako pierwsi często trafiają nasi kierowcy- ratownicy…

Przeszkoliliśmy i nadal szkolimy kierowców po to, by w sytuacjach zagrożenia życia potrafili fachowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy kierowcy ELE TAXI ukończyli podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy z zakresu Ratownictwa Drogowego. 

Z grupy ponad 1000 przeszkolonych podstawowo kierowców wyłoniła się dodatkowa grupa, która stale pogłębia swą wiedzę w tej dziedzinie na kursach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kursy te zawsze  zakończone są egzaminem państwowym, a kierowcy otrzymują stosowne Certyfikaty oraz tytuły Ratowników Drogowych KPP. 

Taksówki kierowców- ratowników  (po ukończonym  kursie  KPP) wyposażyliśmy w profesjonalny sprzęt do ratowania życia ludzkiego; są to defibrylatory AED oraz apteczki R0.
Nasze działania zostały docenione przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Jednym z projektów, w który ogromnie zaangażowali się ratownicy ELE TAXI jest akcja edukacyjna prowadzona w przedszkolach i szkołach o nazwie „Ele Taxi Dzieciom”. Na tych zajęciach dzieci dowiadują się między innymi: jak bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy, jak przebiega resuscytacja (sztuczne oddychanie), jak prawidłowo zrobić opatrunek, jak wezwać pomoc, czy jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia.

Nasi ratownicy otaczają swoją opieką dzieci na wycieczkach szkolnych, zabezpieczają imprezy, eventy oraz wyjazdy firmowe, a także prowadzą szkolenia dla firm z udzielania pierwszej pomocy kończone wydaniem certyfikatu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani przeprowadzeniem takiego szkolenia dla dzieci, młodzieży lub pracowników, zapraszamy do kontaktu: ratownicy@eletaxi.pl