Historia

Pierwsze taksówki pojawiły się w Warszawie na początku XX wieku, ale usługi jakie oferowały kierowane były do tzw. elit społecznych, ponieważ samochód jako taki był niezwykle luksusowym dobrem.
W okresie międzywojennym usługa TAXI stała się już bardziej dostępna dla społeczeństwa. Wraz z rozwojem miasta ilość taksówek wzrastała, a w ślad za tym, wzrastała popularność usługi taxi.
Po II Wojnie Światowej – w czasach PRL – taksówki trafiły pod kontrolę Państwa, co nie sprzyjało rozwojowi taksówek z uwagi na brak jakiejkolwiek innej konkurencji. Ktoś kto posiadał taksówkę w tamtych czasach mógł bez obawy narzucać własne zasady i ceny nie rzadko „omijając” przepisy ustanowione przez Państwo.
Tak naprawdę rynek taksówkowy w Polsce zaczął się dynamicznie rozwijać w latach 90 i pierwszej dekadzie XXI wieku. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze prywatne firmy taksówkowe, nazwane „korporacjami radio-taxi”, oferujące usługę podstawienia samochodu pod wskazany przez klienta adres.

historia eletaxi

Wśród takich firm była również korporacja ELE TAXI założona w 1991. Od samego początku ELE TAXI wyznaczało ona nowe trendy w usługach. To właśnie ELE TAXI jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła system automatycznych rozliczeń bezgotówkowych dla firm, terminale płatnicze z autorską Multiaplikacją umożliwiającą dokonywanie płatności kartami bankowymi we wszystkich swoich taksówkach oraz elektroniczne wystawianie faktur zaraz po kursie. To ELE TAXI jako pierwsza umożliwiła swoim klientom jednolite formy rozliczeń w powołanej sieci TAXI Polska 19100, czyli w 30 najlepszych korporacjach, w 30 miastach Polski.

To ELE TAXI jako pierwsza i jedyna na dzień dzisiejszy firma w Europie przeszkoliła ponad 2000 kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej inicjatywie stworzona została grupa Taksówkarzy – Ratowników Drogowych, którzy po ukończeniu kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (Certyfikat KPP) zostali wyposażeni przez ELE TAXI w defibrylatory AED (firma zakupiła je z własnych środków), co jest absolutnym ewenementem w skali nie tylko Europy, ale i Świata. To między innymi z powodu tej inicjatywy ELE TAXI otrzymała tytuł FIRMY ROKU- „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

W miarę rozwoju technologii i aplikacji mobilnych, rynek usług taksówkarskich bardzo dynamicznie się zmieniał. Dzięki doświadczonej kadrze pracowników ELE TAXI nie odstępowała ani na krok od konkurencji, oferując nowoczesne rozwiązania w postaci platform rozliczeniowych dla współpracujących firm oraz aplikacje mobilne „ELE TAXI” i „TAXI Polska”.

Dzisiaj ELE TAXI jest jedną z najbardziej profesjonalnych, bezpiecznych i zaufanych firm taksówkarskich. Oferujemy bardzo szeroki wachlarz usług, zarówno na rzecz klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

W miarę zwiększającej się świadomości ekologicznej i troski o środowisko naturalne, ELE TAXI w swoich działaniach bierze pod uwagę także i ten ważny aspekt,  podejmując  kroki w celu jego ochrony.

Oczywiście to tylko ogólny zarys naszej historii. Ponieważ rynek usług taksówkowych dynamicznie się rozwija, z każdym dniem zapisujemy kolejne karty historii. Nasze motto: „Swoje usługi wykonuj tak, jak sam byś tego oczekiwał”.