Instytut Transportu Samochodowego i Ele TAXI

Instytut Transportu Samochodowego wraz z fundacją SPiNKa (Stowarzyszenie Pomocy Kierowcom Niepełnosprawnym) zwrócili się do nas z propozycją współpracy w zakresie zorganizowania na terenie Warszawy transportu dla osób niepełnosprawnych.

We flocie Ele TAXI miałyby pojawić się taksówki przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Przewóz osób niepełnosprawnych to w naszym kraju bardzo rzadko poruszany temat. Osobom niepełnosprawnym oferuje się jedynie przewozy specjalnymi autobusami, co w wyraźny sposób odrzuca tę grupę poza margines „reszty” społeczeństwa. Jako korporacja taksówkowa chcielibyśmy dać osobom niepełnosprawnym możliwość wyboru środka komunikacji. Nasze specjalnie przystosowane samochody nie różniłyby się w wyglądzie od innych taksówek Ele TAXI. Chcielibyśmy tym samym bardzo wyraźnie podkreślić nasz stosunek do całego zagadnienia niepełnosprawności – osoba na wózku to taki sam pasażer jak każdy inny! Będziemy wspierać fundację SPiNKa w edukowaniu społeczeństwa polskiego w zakresie podejścia do zagadnienia niepełnosprawności w Polsce.

Ele Taxi - rozmowy w Instytucie Transportu Samochodowego

Rozmowy w ITS; od lewej: dyrektor ITS dr inż. Andrzej Wojciechowski, właściciel Ele TAXI Adam Ruciński, prezes Fundacji SPiNKa Krzysztof Marciniak