centrum warszawy lazienek królewskich

Jak dojechać z centrum Warszawy do Łazienek Królewskich?

Jest kilka miejsc w Polsce, które każdy rodak powinien zobaczyć. Jednym z nich są warszawskie Łazienki Królewskie. To obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania miasta dla każdego, kto tu przybywa. Sami warszawiacy chętnie wracają do Łazienek, bo te napawają ich spokojem i pozwalają doznać odprężenia.

Założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego zespół pałacowo – ogrodowy, od 1960 roku jest siedzibą Muzeum Łazienki Królewskie. Niewiele jest w Polsce tak rozpoznawalnych miejsc, jak to. Budynki, pawilony, rzeźby i ogrody – na takie widoki mogą liczyć przybywający tu goście. A przybywają naprawdę chętnie.

Z centrum do Łazienek – planujemy podróż

Nie wiecie, jak dojechać z centrum Warszawy do Łazienek? Rozwiejemy Wasze wątpliwości. Podpowiemy, jakie są możliwości dotarcia do tego przepięknego miejsca. Rozważymy zalety i wady każdego z rozwiązań. Warszawskie łazienki znajdują się na Trakcie Królewskim, w odległości ok. 3,5 km do Zamku Królewskiego.

Na stronie obiektu znajdujemy informacje o możliwych wejściach na teren Łazienek. I tak, bramy zachodnie od Alei Ujazdowskich znajdują się przy Belwederze, Herbaciarni oraz Pomniku Chopina. Od ul. Myśliwieckiej jest brama północna. Ta południowa zlokalizowana jest od strony ul. Gagarina. Nic Wam to nie mówi?

Trochę o podróżowaniu komunikacją miejską

Gdy spytasz kogoś, jak dojechać z centrum Warszawy do Łazienek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowie: autobusem. Taka podróż zajmie Ci około 15 minut. Skąd pewność, że pytana osoba wskaże na autobus? Bo wiele ich dojeżdża do Łazienek. Komunikacja miejska kursuje tu z różnych stron. O czym musisz pamiętać?

Nie oczekuj, że autobus zatrzyma się bezpośrednio przed bramą Łazienek. Większość przystanków znajduje się w odległości 700 metrów od wejścia. Podróżując autobusem komunikacji miejskiej z centrum najpewniej wysiądziesz w pobliżu ulicy Rozbrat lub Szwoleżerów (okolice bramy północnej od ul. Myśliwieckiej).

Na randkę do Łazienek Królewskich

Łazienki Królewskie są często uczęszczane przez pary spragnione romantycznych spacerów. Jeśli i Ty chcesz podziwiać tutejszą przyrodę z ukochaną osobą, dobrze zaplanuj podróż. Chyba nie zamierzacie dotrzeć do Łazienek autobusem? Znaleźliśmy dla Was lepszy środek transportu. Taksówkę. Dlaczego nie autobus? To oczywiste.

Podróże komunikacją miejską nie należą do najbardziej komfortowych. Na pewno nie są też romantyczne. Autobusy często są przepełnione. Zwyczajnie nie sprawdzają się w roli środka transportu podczas randek. Co innego taksówki. Podróż zajmuje znacznie mniej czasu, jest komfortowo, bezpiecznie i kameralnie. Czy nie na tym Wam zależy?

Wszystkie za i przeciw konkretnym środkom transportu

Jeśli Twój portfel świeci pustkami, najpewniej wybierzesz najtańszą, możliwą opcję podróżowania po Warszawie – komunikację miejską. O ile dysponujesz wystarczającą ilością czasu, to może być rozwiązanie dla Ciebie. Decydując się na ten środek lokomocji pozbawiasz się jednak spokoju – godzisz się na tłok, hałas i niewygodę.

Znaleźliśmy lepszy sposób na to, jak dojechać z centrum Warszawy do Łazienek. Proponujemy przejazdy taksówkami. Szybko, wygodnie, bezpiecznie, w spokoju. Tak właśnie podróżuje się taxi. Koszty? Uzależnione są od przewoźnika, dlatego wybierz mądrze. Cenisz sobie jakość, a nie lubisz przepłacać? Zadzwoń po Ele Taxi.

Taksówkę Ele Taxi zamówisz jednak nie tylko w tradycyjny sposób. Pobierając na swój telefon aplikację Taxi Polska, zarezerwujesz kurs taksówką bez konieczności wykonywania połączeń głosowych. Istotną zaletą korzystania z aplikacji, jest możliwość poznania gwarantowanej ceny za przejazd jeszcze przed rozpoczęciem podróży.