Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie

Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie to jeden z bardziej rozpoznawalnych pomników w całej Polsce. To neoklasycystyczny monument odsłonięty w 1989 roku pochodzący spod słynnego dłuta Cypriana Godebskiego. To bardzo rozpoznawalny pomnik, doskonale znany Warszawiakom oraz chętnie odwiedzany i fotografowany przez turystów z całego świata. Co więcej, pomnik ma bogatą historię związaną z niszczycielskim wpływem drugiej wojny światowej oraz rządów komunistycznych w Polsce. Jako ciekawostkę można dodać, że w 1968 okolice pomnika były głównym miejscem manifestacji związanych ze ściągnięciem Dziadów z afiszu Teatru Narodowego.

Jego aktualna lokalizacja to Krakowskie Przedmieście oraz niedalekie sąsiedztwo Placu Zamkowego. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak najszybciej dostać się w to miejsce z dowolnego punktu na mapie Warszawy? To ciekawe zagadnienie, ponieważ ruch po Krakowskim Przedmieściu uregulowany został specyficznymi przepisami, dlatego sprawdź opcje dojazdu w to miejsce zanim popełnisz komunikacyjne faux pas.

Okazuje się, że najszybszą i niezawodną opcją jest taksówka. Tylko najlepsze taksówki w Warszawie zostały upoważnione do poruszania się po Krakowskim Przedmieściu, dlatego Ele Taxi Warszawa bez problemu dowiezie Cię w to miejsce. Jeżeli zależy Ci na zamówieniu szybkiego, niedrogiego i komfortowego przejazdu, specjalnie dla Ciebie powstała aplikacja do zamawiania taxi TAXI POLSKA. Pobierz ją i dojedź komfortowo na Krakowskie Przedmieście już dziś, a pomnik Adama Mickiewicza już na zawsze będzie kojarzył Ci się ze szczególnym miejscem na mapie Warszawy.