Poznaj i pokochaj warszawskie Stare Miasto

Stare Miasto to niewątpliwie dusza i serce Warszawy. Znajdują się tu najpiękniejsze i najważniejsze zabytki stolicy, które codziennie podziwiane są przez tysiące turystów z całej Polski i świata. Z całą pewnością jest to miejsce, od którego warto rozpocząć zwiedzanie Warszawy. W środku Starego Miasta mieści się Zamek Królewski, będący perłą architektury barokowo-klasycystycznej.

Na Placu Zamkowym znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich pomników – Kolumna Zygmunta. Do Starego Miasta można dotrzeć spacerując Krakowskim Przedmieściem, ulicą stanowiącą część Traktu Królewskiego. Wzdłuż ulicy stoją liczne, zachwycające kamienice, o fascynujących historiach. Obecnie znajdują się w nich liczne restauracje, w których możemy odpocząć przy kawie lub smakowitym obiedzie.

Jeśli nie znasz dobrze Warszawy, ale chcesz jak najszybciej i najłatwiej dotrzeć na Stare Miasto oraz w inne ciekawe miejsca stolicy koniecznie zamów taksówkę. Najlepsza warszawska firma taksówkarska – Ele Taxi – odbierze Cię z Twojego hotelu lub Dworca Centralnego i błyskawicznie zawiezie do celu. Taksówkę możesz zamówić na przykład korzystając z aplikacji Taxi Polska. Poznaj uroki Warszawy z Ele Taxi!