Koronawirus, zagrożenia w transporcie publicznym

W związku z rozprzestrzeniającą się również w Warszawie epidemią koronawirusa zastanawiacie się zapewne jak i czy w ogóle powinniście podróżować.

Jeśli podróżować to czym i czy jest to bezpieczne?  Co zrobić aby nie narażać się na niepotrzebne ryzyko zarażenia?

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, oraz przez dotyk, którego nie sposób uniknąć w środkach komunikacji miejskiej.

Duże skupiska ludzi na małej przestrzeni jaką oferuje autobus, czy tramwaj to obecnie najgorsza alternatywa. W tłokach w nich panujących, zwłaszcza w godzinach szczytu odizolowanie się od pozostałych współpasażerów jest niewykonalne. Nieskuteczne w przypadku osób zdrowych, które chcą uchronić się przez zarażeniem koronawirusem  maseczki, powodują tylko niepotrzebne komplikacje higieniczne o czym warto wiedzieć i pamiętać. Zgodni co do tego są lekarze na całym świecie.

To oczywiste, że im więcej podróżujących, tym większe ryzyko zarażenia koronawirusem!

Najlepszą oczywiście opcją jest własny samochód. Nie zawsze jednak jest to możliwe a wybór mamy właściwie niewielki – transport publiczny i taksówki.  Fakt, że właśnie w taksówce macie do czynienia wyłącznie z kierowcą, w dodatku siedzącym do was tyłem czyni ją niemal w pełni bezpieczną. Śmiało można stwierdzić, że stopień ryzyka zarażenia koronawirusem jest w zasadzie minimalny.

W obecnej sytuacji taksówka to jedyny, bezpieczny transport który powinniście brać w Warszawie pod uwagę

Jeśli dodatkowo zachowacie środki ostrożności zalecane przez specjalistów WHO możecie być spokojni.  Częste mycie, czy odkażanie rąk za pomocą żeli i chusteczek antybakteryjnych to nie tylko konieczność ale gwarancja skutecznej ochrony. W miarę możliwości powstrzymujcie się również od dotykania oczu, ust i nosa bowiem są to drogi najszybszego transportu bakterii i wirusów do organizmu.

Równie pomocne jak wzmożona higiena będzie oczywiście unikanie bezpośrednich kontaktów z osobami wykazującymi jakiekolwiek zewnętrzne objawy przeziębienia czy grypy. Wszelkie wytyczne w tej sprawie dostępne są na stronach NFZ

Co więc radzimy aby ustrzec się przed koronawirusem a jednocześnie podróżować bezpiecznie?

Wybrać taksówkę… ELE TAXI!