Ponoć Targówek ma w sobie to coś… Coś, co doceniają mieszkający tu ludzie i coś, co przyciąga mieszkańców pozostałych części stolicy. Może tym “czymś” są tereny zielone, które zajmują 30 % obszaru dzielnicy? W ich skład wchodzą okoliczne ogródki działkowe, Park Wiecha, Lasek Bródnowski i oczywiście Park Bródnowski.
Temu ostatniemu warto się bliżej przyjrzeć, bo to miejsce wyjątkowe. Chociażby ze względu na obszar, który zajmuje. Mało który park może pochwalić się powierzchnią przekraczającą 25 ha, bo tyle właśnie ma wspomniany Park Bródnowski. Bez wątpienia warto go odwiedzić. Czy wiecie, jak dojechać do Parku Bródnowskiego?
Jak to z Parkiem Bródnowskim było? Trochę historii na początek
Projekt Parku wykonała Stefania Traczyńska. Park Bródnowski powstawał w dwa lata, począwszy od roku 1976. Miał służyć celom wypoczynkowym mieszkańców tej części miasta. Obiekt nie zachował się w pierwotnym stanie. Począwszy od 1997 roku w Parku prowadzone są prace modernizacyjne, za sprawą których jest on bardziej funkcjonalny.
W obiekcie wydzielono place zabaw dla dzieci. Powstały boiska do siatkówki oraz do koszykówki. Utworzono także ścieżki rowerowe. Na terenie parku mieszczą się trzy akweny. Na jednym z nich powstały fontanny. W Parku Bródnowskim jest miejsce do gry w piłkę nożną, ping ponga oraz do gry w szachy – co kto lubi.
Park Bródnowski – jak dojechać?
Różne są sposoby przemieszczania się po Warszawie. Jedni preferują rowery (to modne i zdrowe), inni korzystają z usług transportu publicznego. Do niektórych miejsc rowerem ciężko by było dotrzeć (chociażby ze względu na odległość). Prawda jest taka, że rowerowym eskapadom nie zawsze sprzyja też pogoda.
Pytacie, jak dojechać do Parku Bródnowskiego. To zależy od tego, z której części miasta wyruszacie w tę podróż. A jechać możecie autobusem. Albo koleją. Możecie wybrać się na wycieczkę tramwajem albo zdecydować się na jazdę metrem. Zakładając, że po parku będziecie spacerować, raczej nie w głowie Wam podróże komunikacją miejską.
Nie żeby komunikacja miejska była zła, ale są lepsze środki transportu…
Jeśli nie wyobrażacie sobie jazdy po Warszawie innymi środkami lokomocji niż metro, autobus czy tramwaj, prawdopodobnie nigdy nie jeździliście po mieście taksówką. Są tacy, co rozkłady jazdy mają opanowane do perfekcji i bez zaglądania do żadnych aplikacji potrafią wskazać, jak dojechać do Parku Bródnowskiego.
Nie straszne im przesiadki, tłok w komunikacji miejskiej ani konieczność oczekiwania na przystankach. Zazdrościmy samozaparcia takim ludziom. Nie jest naszym celem bojkotowanie tej metody przemieszczania się po mieście, jednak gdy słyszymy hasło: “Park Bródnowski – jak dojechać?”, na myśl przychodzą nam nie tramwaje, lecz taksówki.
Ele Taxi wie, jak dojechać do Parku Bródnowskiego – chętnie Cię tam zawieziemy
Wiecie już, jakie atrakcje oferuje odwiedzającym Park Bródnowski. Jak dojechać – też powinniście wiedzieć. Jednak zamiast przeglądać Internet w poszukiwaniu dogodnych połączeń, możecie skorzystać z usług firmy taksówkarskiej. Będzie wygodnie, szybko i taniej, niż się Wam wydaje. O ile wybierzecie Ele Taxi.
Nieraz słyszymy hasła w stylu “Park Bródnowski – jak dojechać?”. Przywozimy tu mieszkańców najodleglejszych zakątków Warszawy. Warto nam zaufać, bo mamy długą tradycję. Jednocześnie idziemy z duchem czasu. Naszym klientom udostępniliśmy wygodną w obsłudze, intuicyjną aplikację do zamawiania taksówek.
Taxi Polska – bo o niej mowa, to alternatywa dla tradycyjnego zamawiania taxi. Jeśli jednak lubicie tę formę, nadal możecie to robić! Taksówkę Ele Taxi zamówicie, dzwoniąc pod numer 19 100. Tym, którzy nie przepadają za połączeniami głosowymi, polecamy zainstalowanie na telefonie wspomnianej aplikacji. Co ważne – zupełnie za darmo!