Jak dojechać do Marek z Warszawy?

Marki od Warszawy dzieli odległość ok. 20 kilometrów. Znane głównie jako sypialnia stolicy Marki, mają swoje zalety. Jest tu kilka, rozpoznawalnych obiektów. Wbrew pozorom, centrum handlowe M1 nie jest jedynym z nich. Do Marek przyjeżdża się też w celach turystycznych. Do jakich miejsc warto skierować swoje kroki?

W Markach do podziwiania jest np. cegielniane zagłębie. Tutejszą architektoniczną perełką jest Pałacyk Briggsów. Ślad obecności Mareckiej Kolei Dojazdowej wyznacza parowóz ustawiony przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Reytana. Jest w Markach i coś dla miłośników przyrody – a mianowicie Rezerwat Horowe Bagno.

Po pracy czas do domu, czyli jak dojechać do Marek

Ci, dla których Marki są rodzinnym domem, wiedzą, jak uciążliwy bywa dojazd do tego miasta. Niby odległość od Warszawy niewielka, ale korki… straszne. Mieszkańcy Marek, zmęczeni po całym dniu w pracy, wsiadają w samochody i zmierzają ze stolicy do domu. A dojazd zajmuje czasem naprawdę mnóstwo czasu.

Jak wiadomo, po 8 godzinach w pracy, skupienie już nie to samo, zmęczenie daje się we znaki, ale jechać trzeba. Jak nie samemu, to np. ze znajomą. Wszystko jest dobrze, dopóki nie przyjdzie kolej na koleżankę, która za kierownicą auta siada od święta. Albo – co gorsza- gdy prowadzi przekonany o swoich zdolnościach, szarżujący kolega.

Co ma począć niezmotoryzowany?

Jak jest z dojazdem do Marek, każdy wie. Mimo to wiele osób nie wyobraża sobie podróży innym środkiem transportu niż samochód. A przecież czas w trasie można dużo lepiej spożytkować – nadrobić zaległości w lekturach itp. Pomijając okoliczności, kiedy jesteśmy pasażerami, zdanymi na wątpliwe zdolności kierujących autem znajomych…

Niezmotoryzowani korzystają zatem z komunikacji zbiorowej. Do Marek dojeżdża kilka autobusów. Korzystający z nich, znają dobrze numery linii i trasy przejazdu. Jest dużo wolniej niż autem, ale dojechać się da. Autobus wypada korzystnie, jeśli chodzi o cenę. Kwestia komfortu podróży pozostawia jednak wiele do życzenia.

Przesiadka za przesiadką, ale czego się nie robi, by dotrzeć do celu

Problemu by nie było, gdyby autobusy do Marek odjeżdżały z dogodnych dla każdego punktów w Warszawie. Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej. Żeby dojechać na przystanek autobusowy, nieraz trzeba się kilka razy przesiąść. Jak bywa to męczące i ile czasu na tym tracimy, nie trzeba nawet wspominać.

Są tacy, co mają opracowany plan podróży po Warszawie. Bo wiadomo, że to, jak dojechać do Marek z Warszawy, zależy od tego, skąd rozpoczynamy naszą wyprawę. Jedni do przesiadek się przyzwyczaili, dla innych są one nie do zaakceptowania. Dlatego, jeśli przyjdzie Wam kiedyś wybrać się do Marek, zamówcie taksówkę.

W podróż z Ele Taxi

Jak dojechać do Marek? Podpowiadamy! Z Ele Taxi. Nie trzeba czekać na przystankach, ustawiać planerów podróży, przesiadać się z tramwaju do autobusu, szukać właściwej linii. Ci, którym zdarzyło się jechać z Warszawy do Marek własnym autem, mogą poznać nowe oblicze podróżowania – w czasie jazdy wreszcie będą mogli przeglądać Internet.

Oczekujesz wygody? Zapewnimy Ci ją. Chcesz wyruszyć z dowolnego punktu w Warszawie? Wybierając taksówkę, możesz to zrobić. Podróżowanie z Ele Taxi jest komfortowe, bezpieczne i tanie. Nigdy nie byłeś poza miastem? My na szczęście wiemy, jak dojechać do Marek. Rozsiądź się wygodnie i w drogę! Jak skorzystać z naszych usług?

Taksówkę Ele Taxi możesz zamówić na kilka sposobów. Wybierz najdogodniejszy dla siebie. Taxi zamówisz, łącząc się z centralą. Numer jest łatwy do zapamiętania. To 19 100. Wolisz skorzystać z czegoś bardziej “na czasie”? Zainstaluj w swoim telefonie aplikację Taxi Polska. Jest tak intuicyjna, że bez problemu się w niej odnajdziesz. I do tego – do pobrania całkowicie za darmo.