Co warto zobaczyć w Warszawie z dzieckiem?

Zwiedzanie z małym dzieckiem zawsze trzeba dopasować do jego wieku i zainteresowań. Oczywiste jest, że kilkulatki najbardziej lubią się bawić i nie zaciekawi je malarstwo impresjonistyczne czy choćby najbardziej atrakcyjnie przedstawiona historia Zamku Królewskiego. Dlatego planując zwiedzanie z maluchem, trzeba dokładnie przemyśleć wiele spraw.

W przypadku niemowlęcia lub nawet przedszkolaka równie ważny jak kolejne punkty na trasie wycieczki jest środek transportu. Warto rozpatrzyć wszystkie możliwości i po rozważeniu za i przeciw wybrać ten, który najlepiej odpowiada potrzebom dziecka, a nam pozwoli na zachowanie energii niezbędnej w poznawczej wyprawie.

Co warto zobaczyć z dzieckiem w Warszawie? Na co wygospodarować więcej czasu?

Kilkulatek, nie mówiąc o dzieciach starszych, z pewnością doceni Centrum Nauki Kopernik. Jest to co prawda stały punkt programu każdej szkolnej wycieczki do Warszawy, ale nawet jeśli nasze dziecko odwiedziło już Centrum, z pewnością nie będzie miało nic przeciwko, żeby zrobić to ponownie. Interaktywne zabawy, ciekawe eksperymenty uświadamiające reguły rządzące światem związane z działaniem prądu, magnetyzmu, falami i drganiem a także pokazujące jak funkcjonują maszyny proste i czym w rzeczywistości jest kosmos to tylko niewielka część tego, co oferuje Kopernik.

Ciekawym miejscem, które zainteresuje zwłaszcza chłopców, jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Być może maluch nie pojmie wagi samego wydarzenia, nie zrozumie tragedii powstańców i historycznej prawdy, ale z ciekawością przyjrzy się samolotom, maszynom drukarskim sprzed 80 lat, ciągle sprawnym i drukującym ulotki, zainteresuje się zabawkami z epoki czy obejrzy teatrzyk.
Intensywne zwiedzanie zabiera dużo energii, może warto ją uzupełnić w Manufakturze Cukierków? Tu można przyjrzeć się procesowi ręcznego wytwarzania słodyczy, a także samodzielnie wyprodukować lizak i zjeść go z przyjemnością, na przykład podczas spaceru w Łazienkach podziwiając piękne pawie.

Warszawa oferuje wiele atrakcji, nie sposób wymienić ich wszystkich, jednak w zależności od tego, ile czasu poświęcić możemy na wycieczkę, być może uda nam się jeszcze odwiedzić z dziećmi Muzeum Kolejnictwa, Zoo czy Muzeum Dla Dzieci oraz liczne i ciekawe place zabaw, zarówno te na wolnym powietrzu, jak i pod dachem.

Co warto zobaczyć w warszawie z dzieckiem z okien samochodu?

Niektóre ciekawe miejsca warto odwiedzić osobiście, jednak nie wszystkie będą równie interesujące dla dziecka, jak dla rodzica. Dlatego wybierając się do Warszawy z przedszkolakiem, lepiej zrezygnować z atrakcji stolicy takich jak Pałac Kultury i Nauki czy Zamek Królewski albo Sejm i wrócić w te miejsca za kilka lat. Na razie może wystarczy po prostu pokazać je dziecku z pewnej odległości i na tym poprzestać. Jak jednak dotrzeć szybko i sprawnie w dość odległe od siebie rejony? Można zrobić to na kilka sposobów: pieszo (jeśli dziecko jeździ jeszcze w wózku, a dzień jest ciepły i przyjemny, warto zastanowić się nad tą opcją), komunikacją miejską, co może być uciążliwe z uwagi na duży ruch, konieczność przesiadek i oczekiwania na transport lub wynajmując taksówkę.

Warszawska Ele Taxi oferuje różnorodne auta, które z pewnością każdy dopasuje do swoich potrzeb. Jeśli niezbędny jest duży bagażnik na dwa wózki – wystarczy uprzedzić przy zamawianiu samochodu, a jeżeli wybraliśmy się na zwiedzanie w dwie rodziny – zamówić można taksówkę ośmioosobową i wspólnie kontynuować podróż. Wycieczka wspomagana transportem Ele Taxi ma jeszcze jedną zaletę – dowolnie można modyfikować trasę już w trakcie jazdy, jeśli okaże się, że miasto jest w danym rejonie zbyt zakorkowane, albo nasze dzieci zgłodniały i koniecznie trzeba właśnie teraz coś zjeść, mimo, że obiad był 15 minut temu, czy po prostu będziemy zbyt zmęczeni, żeby odważyć się na kolejną długą trasę pieszą.