Gdzie można iść z psem w Warszawie?

Gdyby ktoś zadał Ci pytanie “gdzie można iść z psem w Warszawie?”, to co byś odpowiedział? Zwierzaki lubią spacery, ale niekoniecznie te w rejonach blokowisk. Wcale nas nie dziwi, że wiele osób wskazuje na park jako miejsce idealne na spacer z psem. Ale z czworonogiem można nie tylko spacerować. To jak, macie jakieś pomysły?

Na szczęście znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji i pytanie w stylu: gdzie można iść z psem w Warszawie, już nas nie zaskoczy. Nasze pierwsze wskazanie? Pole Mokotowskie. Duży obiekt sprzyjający pieszym wędrówkom, także z pupilem. Z uwagi na rozmiary, ryzyko tłoku – znikome. A i pies nie będzie nikomu przeszkadzał.

Kilka pierwszych wskazań, czyli gdzie spacerować z psem?

Na spacer z psem można wybrać się na Białołękę. Tamtejsza Choszczówka to kompleks leśny obfitujący w ciekawe ścieżki spacerowe. Na plus zasługuje, że nie jest tak oblegany, jak inne tego typu miejsca w Warszawie. Warszawiacy chętnie udają się z psami do Parku Krasińskich na Muranowie. Miejsce godne polecenia.

Kolejna propozycja to Park Skaryszewski, zlokalizowany w okolicy Ronda Waszyngtona. Jest też obiekt o intrygującej nazwie Dog Park Wilanów. Jak nietrudno się domyślić, miejsce zaprojektowane z myślą o czworonogach. Dla psów przygotowano szereg atrakcji, za które właściciel nie płaci: równoważnie, kładki, tuby, a także drążki do skoków.

Z psem nie tylko na spacery

Jest w Warszawie sporo wybiegów dla psów, jedne są bardziej, inne mniej znane. Wymieńmy niektóre z nich: Park Henrykowski na Białołęce, Park Bartłomieja na Mokotowie… Mieszkańcy Bielan i Żoliborza ze swoimi czworonogami udają się do Parku Herberta przy ul. Romaszewskiego. Jednak wyjścia z psem nie ograniczają się wyłącznie do spacerów.

Zdarza się i tak, że nasz pupil wymaga interwencji weterynarza. Wówczas konieczne jest zabranie go do przychodni dla zwierząt. Niekoniecznie tej najbliższej. Gdy pies nie jest w formie, najlepiej zabrać go do przychodni weterynaryjnej autem. Nie posiadacie własnego? Nie szkodzi. Możecie zamówić taksówkę, która przewozi zwierzęta, np. Ele Taxi.

Oczywiste i nieoczywiste miejsca na wyjścia z psem

Parki i konkretne przychodnie weterynaryjne to pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy pada pytanie o to, gdzie można iść z psem w Warszawie. Z psem można się też udać do groomera. Oto niektóre z takich miejsc: Pies Kudłaty, Planet Groom, Malowany Pies. Nazwy równie ciekawe, co zakres świadczonych w salonach usług.

Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że są w stolicy kawiarnie przyjazne psom. Przykład? Dziki Zakątek na Białołęce. Na Mokotowie to będzie np. Kubek w Kubek czy Regeneracja. Mieszkańcy Centrum i Śródmieścia zagladają m. in. do kawiarni Pies czy Suka. Ty też możesz się tam wybrać. Wystarczy, że zamówisz taksówkę Ele Taxi.

Jak się podróżuje z psem taksówką?

Odpowiadamy: wygodnie. Bez wątpienia to opcja polecana osobom, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie ich pupili. Co ważne, zamawiając kurs w Ele Taxi, nie musicie zabierać ze sobą kontenera. Wystarczy, że zarezerwujecie taksówkę, zaznaczając, że podróżujecie z psem, a my zajmiemy się resztą. Wygodne, prawda?

Jak zamówić taksówkę Ele Taxi? Tradycyjnym sposobem, wybierając numer na centralę. Nie zapomnijcie zgłosić dyspozytorowi, że macie zamiar zabrać w podróż psa. Możecie też zarezerwować kurs przy użyciu aplikacji do zamawiania taksówek – Taxi Polska. Wystarczy w opcjach dodatkowych wybrać opcję “zwierzęta”.

Korzystając z aplikacji mobilnej Taxi Polska możecie zostawić kierowcy wiadomość, ale też skorzystać z innych udogodnień (rezerwacja auta typu kombi lub bus itp.). Niezależnie od tego, dokąd zamierzacie wybrać się ze swoim psem, nie zapominajcie o jego wygodzie i bezpieczeństwie. Zapewni je przejazd taksówką Ele Taxi.