Gdzie zjeść w Warszawie Śródmieście?

W stolicy nie brakuje dobrych knajp. Lokale gastronomiczne zdają się odpowiadać na potrzeby osób o różnych kulinarnych gustach. Zróżnicowana oferta restauracji nie dotyczy jedynie karty dań, ale także m. in. wystroju obiektów i godzin ich otwarcia. A Wy, czy wiecie gdzie zjeść w Warszawie Śródmieście?

Przygotowaliśmy krótkie zestawienie, w którym znalazły się restauracje, bary, puby, knajpy z szybką obsługą – tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Weźmiemy pod uwagę różne typy kuchni, a na liście uwzględnimy też miejsca przyjazne jaroszom. Na koniec podpowiemy, jak do nich wszystkich dotrzeć.

Gdzie zjeść – Warszawa Śródmieście. Śniadania

Nie ma to jak rozpocząć dzień od dobrego śniadania. A te można dziś zjeść na mieście. Np. w Setce. Czekają tradycyjne zestawy, pasty, kakao. Zaglądać można nie tylko z rana. No i jest tanio. Śniadania serwują też w klimatycznym Green Caffe Nero oraz w równie nietuzinkowym Etno Cafe Warszawa Marszałkowska.

Na miłośników słodkości czeka na Śródmieściu lokal A. Blikle. Gdzie zjeść w Warszawie Śródmieście? Śniadanie przegryź w lokalu o tej samej nazwie. Przegryź. Ciekawa nazwa, prawda? Zestawy śniadaniowe zamawiać też można w Hektorze albo w klubie Bazar. A to zaledwie kilka z dostępnych w tym rejonie miasta lokali.

Na lunch/obiad do Śródmieścia

Gdzie zjeść? Warszawa Śródmieście ma ciekawą ofertę dla tych, którzy wyruszyli na miasto na obiad. Mogą oni zajrzeć np. do The Alchemist Gastropub. Głodni mogą też udać się do Delicji Polskiej. Nie najtaniej, ale za to jak wykwintnie jest w Bistro de Paris. Zwolennicy sushi, znajdą coś dla siebie w lokalu o łatwej do zapamiętania nazwie Oto!Sushi.

Dania główne mają dla Was w Kuźni Smaku. Ciekawe menu prezentuje Kamanda Lwowska. Kusi też Restauracja Dyspensa, choć tu najtaniej nie jest. Podobnie jak w Smakach Warszawy, które warto odwiedzić. Bez obaw możecie również wybrać się do Pierogarni. Od Waszego gustu i zasobności portfela zależy, do którego lokalu się udacie.

Weganie, wegetarianie – gdzie mają zjeść w Warszawie Śródmieście?

Istnieje sporo miejsc, gdzie zjeść w Warszawie Śródmieście mogą wegetarianie i weganie. Oto kilka z nich: po pierwsze Green Way. Kuchnia wegańska czeka na jej miłośników w barze Vega Warszawa. Jest i Vege Miasto, Vege Kitchen, Veganda, Veg Deli. Nazwy tak podobne, że można je pomylić. Ale są i bardziej oryginalne.

Nazwą (ale też zawartością menu) zaskakuje warszawski Chwast Food. Idea zastąpienia mięsa drobiowego produktami na bazie roślinnej przyświecała twórcom lokalu Uwolnić Kury. Co za nazwa! Wegańskie burgery zamówicie w Krowarzywach. Ponoć warto zajrzeć do lokalu Niedaleko Damaszku. Gdzie? Oczywiście na Śródmieściu.

Wskazówki dojazdu do wybranych lokali

Jak pewnie zauważyliście, ani razu w naszym zestawieniu nie padła nazwa ulicy, przy której mieści się dany lokal. Dlaczego? Bo zakładamy, że nie będziecie się do niego udawać pieszo. Raczej nie wybierzecie się tam komunikacją miejską, lecz skorzystacie ze znacznie wygodniejszej formy transportu – taksówki.

A gdy w grę wchodzi jazda z Ele Taxi, nie trzeba nawet znać dokładnej lokalizacji restauracji. Osoby korzystające z aplikacji Taxi Polska wiedzą, jak to działa. Wystarczy zacząć wpisywać nazwę lokalu, a wyświetli się on w podpowiedziach – razem z nazwą ulicy, przy której się mieści. A to nie jedyne funkcjonalności naszej aplikacji.

Tym, którzy preferują tradycyjne formy zamawiania taksówek, przypominamy numer, pod który należy dzwonić: 19 100. Wiecie już, gdzie zjeść w Warszawie Śródmieście. Powinniście też wiedzieć, że do wybranych lokali gastronomicznych najlepiej dotrzeć taksówką Ele Taxi. Do restauracji możecie zabrać rodzinę (realizujemy kursy z fotelikami dziecięcymi) lub znajomych (mamy do dyspozycji busy).