Ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie?

Dużo podróżujesz? Zapewne zdarzyło Ci się korzystać z usług korporacji taksówkarskich. Nie wybrałeś jeszcze jednego przewoźnika? To błąd. Może się okazać, że do tej pory przepłacałeś za przejazdy. Okazuje się, że kurs z Dworca Centralnego na Okęcie ma różne ceny, w zależności od wybranego przewoźnika.

Dlatego tak istotne jest, by postawić na taksówkę, która szybko, ale przede wszystkim za rozsądną kwotę zawiezie Cię na miejsce. Z Dworca Centralnego na Okęcie najlepiej dotrzeć taksówką Ele Taxi. Podróżujesz w drugą stronę? Służymy pomocą. Jesteśmy jedną z polecanych przez lotnisko korporacji.

Jak złapać taksówkę z Dworca Centralnego na Okęcie?

Tradycyjnym sposobem zamówienia taksówki jest wykonanie telefonu pod właściwy numer. Coraz więcej korporacji oferuje swoim klientom możliwość zamówienia taxi online. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie specjalną aplikację. Taxi Polska udostępnia swoim klientom intuicyjną aplikację Taxi Polska.

Będąc na Dworcu Centralnym, masz możliwość skorzystania z postoju taksówek. Pod wejściem do hali głównej dworca (od strony hotelu Marriott) czeka 10 taksówek Ele Taxi. Jedna z nich jest tą, która zawiezie Cię w wybrane miejsce, np. na Okęcie. Zastanawiasz się, ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie?

Sposoby ustalania ceny za przejazd taksówką

To, ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie, uzależnione jest od kilku czynników. Pierwszym, o którym już wspominaliśmy, jest cennik obowiązujący w danej korporacji taksówkarskiej. Opłatę początkową ustalają miejscy radni, jeśli zaś chodzi o stawki za przejechany kilometr – mogą się różnić w poszczególnych korporacjach.

By obliczyć, ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie, należy zsumować należne opłaty: opłatę początkową, wynoszącą 8 zł oraz stawkę za przejechane kilometry. Tego, ile kosztuje przejechanie 1 km w danej strefie, dowiesz się, zaglądając do cennika na stronie wybranej korporacji taksówkarskiej.

Czy taksówka z Dworca na Okęcie zawsze kosztuje tyle samo?

Oczywiste jest, że to, ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie, zależy od trasy obranej przez kierowcę. Może okazać się, że niektóre ulice są wyłączone z ruchu. Wówczas zmuszeni będziecie pojechać inną trasą, nierzadko liczącą kilka kilometrów więcej. Korki. Wbrew pozorom i one mają wpływ na cenę Twojego przejazdu.

Obliczenie, ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie, musi także uwzględniać obowiązującą taryfę. Zdecydowanie tańsze są kursy realizowane za dnia (od 6:00 do 22:00 w dni powszednie). Nieco więcej zapłacisz za kilometr w II taryfie. Taryfę tę stosuje się w nocy oraz w niedziele i święta – niezależnie od pory dnia.

Ile kosztuje przejazd z Ele Taxi?

Przejazdy z Ele Taxi się opłacają. Za kurs zapłacisz według wskazań licznika. Czyli ile? 8 zł stawki początkowej plus opłatę za każdy przejechany kilometr, zgodnie z obowiązującą taryfą. 1 km w taryfie pierwszej kosztuje w Ele Taxi zaledwie 3 zł. Druga taryfa wiąże się z opłatą 4,50 zł za przejechany kilometr.

Kiedy zapłacisz więcej? Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie, weź też pod uwagę swoje szczególne potrzeby. Np. jeśli podróżujesz z dzieckiem, nie zapomnij poprosić o taxi z fotelikiem. Opłata rezerwacyjna jest stała – niezależnie od ilości fotelików wynosi 20 zł.

Wiesz już, jak wiele czynników wpływa na to, ile kosztuje taksówka z Dworca Centralnego na Okęcie. Wiesz też, że nie musisz przepłacać za przejazdy. Dlatego nie wsiadaj do przypadkowych taksówek! Wybierz sprawdzonego przewoźnika. Postaw na Ele Taxi, taksówkę, która szybko, bezpiecznie i za niewielką sumę dowiezie Cię do miejsca docelowego. Nam możesz zaufać.