Nasz ratownik znów interweniuje

Rzecz się dzieje 13 października. Relacja naszego ratownika: „Około godz. 17.25 dostałem komunikat o Akcji Ratownik na pl. Grzybowski. Podjechałem tam około 17.27 i zabezpieczyłem miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Poszkodowanym okazał się motocyklista w wieku około 45 lat, któremu wyjechało z podporządkowanej ulicy BMW x5. Jeden ze świadków przytrzymywał głowę poszkodowanego. Po krótkich oględzinach okazało się, że poszkodowany ma tylko bardzo obolałą prawa stopę.
Najprawdopodobniej od przygniecenia motocyklem. Zdjąłem obuwie i usztywniłem kończynę. Było dosyć zimno i padał deszcz, więc zabezpieczyłem poszkodowanego folią i oczekiwaliśmy na przyjazd zespołu pogotowia. Kluczyki od motocykla przekazałem policji, która również zabezpieczała teren. Po przyjeździe pogotowia (zespół nr 21) pomogłem w przełożeniu poszkodowanego na deskę i nosze jezdne. Na tym zakończyły się moje działania”.

Jedno ze zdjęć dostarczył nam przypadkowy przechodzeń, Krzysztof Kiełczewski, i wyraża zgodę na opublikowanie. Dziękujemy!

Taksówkarz Ele Taxi - dojazd na miejsce wypadku Ele Taxi - kierowca ratownik bierze udział w akcji ratunkowej