ELE TAXI Partnerem XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy

W tym roku kolejny już raz Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę organizuje w dniach 24 lutego – 2 marca kampanię społeczną „Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Firma ELE TAXI jest jednym z partnerów akcji. Tym razem Fundacja zwraca szczególną uwagę na fakt ignorowania wiedzy o chorobach genetycznych – uznawania, że nas one na pewno nie dotyczą. Uznaliśmy, że warto zwrócić uwagę na ten problem.

Ele Taxi - plakat promujący XIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

W trakcie kampanii społecznej XIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy w polskich miastach pojawią się billboardy i wymiennie dwie wersje graficzne citylight’ów, plakaty i ulotki. Na wszystkich przedstawione są kobiety w różnym wieku składające palce dłoni w kształt litery M. Na ich twarzach namalowany jest fragment łańcucha genetycznego. Genetyka łaczy nas wszystkich, w dużym stopniu może wpływać na nasze osobiste życie. Nie jesteśmy w stanie dogłębnie sprawdzić, jakie cechy będziemy dziedziczyć.

Dla każdego z nas to pewna niewiadoma. Każdy z nas zatem teoretycznie może być nosicielem uszkodzonego genu wywołującego mukowiscydozę. Łącząc palce dłoni w kształt litery M pokazujemy, że umiemy zrozumieć chorobę genetyczną, rozumiemy ludzi chorych na mukowiscydozę, mamy świadomość, że może ona dotyczyć także nas. M łączy ludzi, którzy rozumieją, chcą wspierać, uczyć i pomagać. Palce każdego z nas są inne, 2000 osób ułoży je w 2000 różnych wersji – tyle ile jest mutacji genetycznej mukowiscydozy.