Gdzie na kolację w Warszawie?

Wielość restauracji, pubów i kafejek, w których można zjeść posiłek, napić się smacznej kawy czy miło spędzić czas na zabawie jest w Warszawie tak duża, że tylko nieliczni bywalcy są w stanie dostrzec nowe punkty na kulinarnej mapie stolicy albo zauważyć zmiany w tych, które istnieją czasem latami w swoich lokalizacjach.

Nawet jeśli chcąc wybrać miejsce najlepiej odpowiadające naszym oczekiwaniom, zawęzimy poszukiwania jedynie do lokali określonego typu, np. restauracji, i tak trudno będzie zweryfikować wszystkie zanim zdecydujemy się na jedno, które najbardziej przypadnie nam do gustu.

Gdzie na kolację w Warszawie – posłuchajmy opinii znajomych

Szukając odpowiedniego lokalu, najlepiej po prostu zasięgnąć rady wśród znajomych i rodziny nie roztrząsając nadmiernie wszystkich „za” i „przeciw” a następnie po prostu sprawdzić, czy będziemy równie zadowoleni, jak Przemek z Alą czy ciocia Jadzia. Jeśli nie chcemy iść na żywioł, bo nie leży to w naszej naturze, i koniecznie musimy przejrzeć ofertę 100 lokali, zanim zdecydujemy się na jeden, ustalmy nasze priorytety. Może lubimy sushi, albo uwielbiamy kuchnię włoską, portugalską, koreańską czy meksykańską? Albo chcemy skosztować kaczki po pekińsku w wersji de luxe? A może ważniejsza niż kwestia jedzenia jest dla nas bliskość określonego lokalu względem innego? Może po udanym spektaklu w Teatrze Ateneum równie chętnie udamy się do pobliskiej restauracji LAS, co do równie blisko położonego Nadwiślańskiego Świtu?

Gdzie na romantyczną kolację w Warszawie?

Bywają też okazje, kiedy równie ważne jak smaczne jedzenie są odpowiednia atmosfera i klimat lokalu. Niektóre restauracje po prostu idealnie nadają się na służbowy posiłek, inne – na romantyczną kolację. To dlatego skądinąd klimatyczna i ciekawa industrialna MOMU przy Wierzbowej z jej mało intymnymi stolikami bardziej pasują do wspólnego biesiadowania w większym gronie przyjaciół, niż nadajw się na tête-à-tête z ukochaną. Podobnie urocza Why Thai na Wiejskiej to raczej wspaniałe miejsce na obiad w dzień, niż romantyczną randkę. Jaka więc powinna być restauracja, żeby intymny wieczór we dwoje stał się udany i zapamiętany na długo?

Najbardziej istotny, oprócz jedzenia oczywiście, jest ogólny klimat restauracji, a więc jej wystrój i niepowtarzalny urok. Na romantyczne kolacje na pewno idealne będą niewielkie, przyciemnione i przytulne wnętrza lub przeciwnie, rozległe, odpowiednio zaaranżowane duże przestrzenie stwarzające wrażenie prywatności wśród względnie dużej liczby osób. Nie do przecenienia są klimatyczne zacisza tajemniczych kamienic. Grube mury, ustronne miejsca w centrum pełnego życia miasta sprawiają, że przenosimy się niemal w inną rzeczywistość.

Jeśli wieczór ma być rzeczywiście wyjątkowy, warto nie sugerować się odległością wybranej restauracji od miejsca, z którego na kolację się wybieramy. Jeśli jest ona położona zbyt daleko, żeby dostać się do niej pieszo, zrezygnujmy z komunikacji miejskiej i zamówmy taksówkę. Komfortowy dojazd może być jeszcze bardziej luksusowy, a kolacja zapadająca w pamięć, jeśli zdecydujemy się na limuzynę z Ele Taxi. Firma dysponuje 50 samochodami VIP – na pewno miło będzie podjechać pod restaurację ekskluzywnym autem prowadzonym przez kierowcę w szytym na miarę garniturze.

Gdzie iść na romantyczną kolację w Warszawie?

Na nastrojową kolację w Warszawie z pewnością nadają się takie lokale jak miniaturowa Dziurka od klucza przy Radnej czy klimatyczna La Sirena przy Pięknej, w której posilić się można daniami kuchni meksykańskiej. Dla miłośników wnętrz stylowych, eleganckich i retro, świetnym wyborem będzie Reginabar przy Koszykowej z jej krysztłowymi żyrandolami i czerwoną kotarą albo Różana przy Chocimskiej przypominająca przedwojenne warszawskie domy. W klimat wpisuje się też doskonale W oparach absurdu przy Ząbkowskiej. Zwolennikom wnętrz stylowych, ale niekoniecznie w stylu vintage polecić można zjedzenie kolacji z ukochanym w El Greco przy Grzybowskiej, gdzie skosztować można prawdziwie greckich potraw. Z kolei bezpretensjonalna Boathouse na Wale Miedzeszyńskim to doskonały wybór zwłaszcza w cieplejszym okresie – bezpośrednia bliskość Wisły i okalający ją ogród nadają restauracji niepowtarzalny urok, a kuchnia śródziemnomorska zapewnia podniebieniu odpowiednią ucztę. Rezerwując stolik na zewnątrz w ciepły, letni wieczór, z pewnością poczujemy intymny, wyjątkowy klimat randkowego spotkania.