Ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny?

Lotnisko Chopina to jedno z najbardziej obleganych miejsc. Liczba pasażerów obsłużonych w 2018 r. znacznie przekroczyła 17 milionów 700 tysięcy osób. Wielu z nich prosto z hali przylotów zamierza udać się w dalszą podróż. Częstym kierunkiem ich wypraw jest Dworzec Centralny, z którego uzyskają połączenie np. do domu.

Najlepszym sposobem dotarcia z lotniska Chopina na Dworzec jest bez wątpienia taxi. Tu pojawia się pytanie: ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny? I co składa się na cenę całkowitą? Można to w łatwy sposób sprawdzić. Pod warunkiem, że wybierzemy sprawdzoną korporację taksówkarską.

Z lotniska Chopina na Dworzec Centralny sprawdzonym taxi

Po wielu głośnych i bulwersujących zarazem aferach z kosmicznymi stawkami za przejazdy taxi, lotnisko Chopina postanowiło zarekomendować pewne firmy z branży taxi. Kogo polecają władze lotniska? W pierwszej kolejności Ele Taxi. To wyróżnienie nie wzięło się znikąd. Trzeba było sobie na nie zasłużyć.

Odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny, było tyle, co przewoźników pojawiających się w jego rejonie. Ci, którzy prowadzili nieuczciwe praktyki, nierzadko zrażali pasażerów do korzystania z taxi, także tych prowadzonych przez rzetelne firmy taksówkarskie. W Ele Taxi zasady opłaty są jasne.

Jak obliczyć koszt podróży z lotniska Chopina na Dworzec Centralny?

To, ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny, oblicza się analogicznie, jak w przypadku innych przejazdów taksówką. Zasady są przejrzyste, podobnie jak sam cennik. Na koszt przejazdu składa się opłata początkowa oraz liczba przejechanych kilometrów, pomnożona przez obowiązującą stawkę. Płacimy też za każde zatrzymanie taxi.

W praktyce oznacza to, że za podróż zapłacisz 8 zł opłaty początkowej plus kwotę powstałą z przemnożenia liczby faktycznie przebytych kilometrów przez 3 zł (jeśli podróżujesz w dni powszednie, w godzinach od 6:00 do 22:00). Nieco drożej, bo 4,5 zł wynosi stawka za 1 km obowiązująca w nocy oraz w niedziele i święta.

Koszt taxi z lotniska do centrum Warszawy – co na to samo lotnisko

Na stronie lotniska znajdziemy informację, że koszt taxi z lotniska do centrum Warszawy wynosi ok. 40 złotych. Znajduje to pokrycie w faktycznej liczbie kilometrów, jakie kierowca taxi musi pokonać, by dowieźć nas na miejsce. Nie stanowi problemu sprawdzenie, jaka odległość dzieli nas z lotniska na dworzec.

Ceny za przebycie 1 km też nie są tajemnicą. Znajdziecie je w cennikach korporacji taksówkarskich. Samo lotnisko zapewnia, że rekomendowane przez nie firmy mają cenniki umieszczone w widocznych miejscach na szybach pojazdów. Taka przejrzystość stawek to ukłon w stronę klienta. W końcu jego satysfakcja jest najważniejsza.

Sprawdzamy, ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny? Zapytaj kierowcę przed rozpoczęciem kursu, jakiej kwoty do zapłaty możesz się spodziewać. Zdradzić Ci inny sposób? Zainstaluj na swoim telefonie aplikację Taxi Polska. Dzięki niej poznasz cenę przejazdów taksówkami Ele Taxi.

Żeby sprawdzić, ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny wystarczy w aplikacji wpisać obie te lokalizacje. Uzupełnienie tych dwóch pól wystarczy, by uznać orientacyjny koszt taxi z lotniska Chopina do centrum Warszawy. Aplikacja uwzględnia koszt przejazdu w taryfie dziennej oraz w nocnej.

Dowiedz się już dziś, ile kosztuje taxi z lotniska Chopina na Dworzec Centralny. Zainstaluj na swoim telefonie intuicyjną, niezwykle prostą w obsłudze aplikację Taxi Polska. Dzięki niej poznasz koszty swojego przejazdu z Ele Taxi. Aplikację wykorzystasz w przyszłości – co ważne, nie tylko w Warszawie, ale także w innych, większych polskich miastach.