Jak dojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego z centrum?

Budowę Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęto w 2003 roku. Inicjatorem jego powstania był ówczesny prezydent miasta, Lech Kaczyński. Otwarcie muzeum nastąpiło 31 lipca 2004 roku, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Obiekt do dziś jest jednym z chętniej odwiedzanych tego typu miejsc w Warszawie. A Wy, byliście już w muzeum?

Zastanowimy się razem, jak dojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego z centrum? W tym celu, w pierwszej kolejności, przybliżymy niezorientowanym jego lokalizację. Wskażemy na możliwe środki transportu, rozważając wszelkie za i przeciw. Niezdecydowanym przedstawimy kilka argumentów za tym, by wybrali się do muzeum.

Nic tak nie działa jak liczby, czyli trochę statystyk odnośnie Muzeum

Nie bez przyczyny skupiamy się na tym, jak dojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego z centrum. W końcu to miejsce godne uwagi. Świadczy o tym liczba odwiedzin muzeum. W ciągu niespełna dwóch, pierwszych lat działalności muzeum, odwiedziło je 1 019 492 osób. A później? Później było już tylko lepiej.

W 2019 roku do Muzeum Powstania Warszawskiego przybyło 708 000 zwiedzających. Muzeum udostępniło statystyki dotyczące ilości grup zorganizowanych. W minionym roku było ich 5285, z czego 683 to grupy obcojęzyczne. Rekord popularności Muzeum padł jednak rok wcześniej. W ciągu 2018 zawitało w muzeum 713 tysięcy zwiedzających.

Wiadomo, że warto. To co, ruszamy?

Liczby są imponujące. Podobnie jak same zbiory zgromadzone w Muzeum Powstania Warszawskiego. Może zatem czas się tam wybrać? Budynek muzeum mieści się przy ulicy Grzybowskiej. Główne wejście do muzeum zlokalizowane jest przy ul. Przyokopowej. Zastanawiacie się, jaka to dzielnica? Podpowiemy. Wola. Jakieś pomysły na dojazd?

Władze muzeum szczycą się doskonałym jego skomunikowaniem z centrum i pozostałymi dzielnicami miasta. Zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej. Bo dojechać można tu nią na trzy sposoby: autobusem, tramwajem lub metrem. My mamy inny sposób na to, jak dojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego z centrum? Domyślacie się, jaki.
Najwygodniej taksówką. Ele Taxi służy pomocą
Muzeum jest tak przemyślane, by umożliwić dojazd grupom zorganizowanym. Udostępniono 5 miejsc parkingowych dla autokarów. Co z mniejszymi grupami? O przyjeździe prywatnym autem zapomnijcie. Nie tylko dlatego, że muzeum jest obleganym miejscem, ale przede wszystkim z racji braku parkingu. Trzeba go szukać na własną rękę.

Zatem, jak dojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego z centrum? Taksówką Ele Taxi! Nieważne, czy podróżujesz sam, z rodziną, czy ze znajomymi. Na wszystko mamy rozwiązanie. Jest Was więcej? W Ele Taxi bez problemu wynajmiecie busa. Nie musimy chyba wspominać, jak wygodnie jeździ się naszymi taksówkami.

Dlaczego warto podróżować Ele Taxi?

Gdy pada pytanie: jak dojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego z centrum, większość bez wahania odpowie, że taksówką. Dlaczego? A bo nie trzeba samemu pilnować trasy. Nie ma potrzeby szukania parkingu. Nie trzeba tłoczyć się w komunikacji miejskiej. Jest znacznie wygodniej, szybciej, a do tego bezpiecznie.

Nudzą Was chwile spędzone na oczekiwaniu na przystankach? Nareszcie macie wyjście z sytuacji. Do Muzeum Powstania Warszawskiego zawiezie Was Ele Taxi. Taksówkę zamówicie telefonicznie. Możecie złapać taxi na postoju lub skorzystać z nowoczesnej, intuicyjnej aplikacji mobilnej do zamawiania taksówek – Taxi Polska.
Zdecydowani na wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego? Bardzo dobra decyzja! Poznajcie historię stolicy, przedstawioną w iście ciekawy sposób. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą znajomych. Dojazd z centrum (a także z każdego innego miejsca w Warszawie) zapewni Wam niezastąpiony przewoźnik – Ele Taxi. Zapraszamy na wspólne podróże.