Jak dojechać z Arkadii do Złotych Tarasów szybko i bez korków?

Poruszanie się po tak dużym mieście, jakim jest Warszawa, nastręcza przyjezdnym wielu kłopotów. Mimo ogólnej dostępności GPS z poziomu własnego smartwatcha, nienajgorzej oznaczonej komunikacji miejskiej oraz dwóch linii metra, które na pewno uczyniły podróżowanie po stolicy łatwiejszym, dla wielu dostanie się z jednego miejsca Warszawy na drugie jest źródłem stresu i irytacji.
Dlaczego tak się dzieje? Wzmożony ruch uliczny i wielość możliwości powodują pewną dezorientację i zniechęcenie do szukania rozwiązań. Weźmy na przykład trasę z Arkadii do Złotych Tarasów. Obydwie galerie usytuowane są przy tej samej ulicy, znajdują się blisko siebie, a sposobów, żeby się dostać z jednej lokalizacji do drugiej jest co najmniej kilka.

Przechadzka dla zwolenników marszu

Jeśli dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, lubimy chodzić a pogoda dopisuje, możemy wybrać się z Arkadii do Złotych Tarasów pieszo. Droga jest prosta – idziemy al. Jana Pawła II mijając po drodze kilka większych skrzyżowań i Rondo ONZ aż w końcu docieramy do galerii Złote Tarasy. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, a w ciepłe dni zaopatrzyć dodatkowo w butelkę wody – przechadzka trwać będzie przynajmniej 40 minut. Górna granica czasu zależy od tempa, które nam odpowiada, a także od tego czy nie wstąpimy po drodze do jednej z kilku kafejek, żeby pokrzepić się małą czarną albo do Hali Mirowskiej po kwiaty. Tak, czy inaczej, do pokonania mamy odległość nieco ponad 3 km.

Jak dojechać z Arkadii do Złotych Tarasów transportem miejskim?

Jeżeli własną energię wolimy zachować na wojaże po centrum handlowym i nie marnować jej podczas ulicznego spaceru, wybrać możemy stołeczny transport kołowy, szynowy albo mieszany. Wystarczy dojść na przystanek metra Dworzec gdański, co zajmie nam około 10 minut, przejechać 3 przystanki pociągiem w kierunku Młocin, by po 6 minutach wysiąść na stacji Centrum. Stąd 10 minutowy spacerek i już jesteśmy na miejscu. Zbyt długo? Za wiele chodzenia? Nie ma problemu, można nieco szybciej korzystając z tramwaju. Po wyjściu z Arkadii trzeba dotrzeć na Rondo Radosława, co pochłonie około 5 minut naszego cennego czasu i wsiąść tam w tramwaj linii 17, 33 lub 41, by już po 10 minutach wysiąść na przystanku Dworzec Centralny, a po kolejnych 5 przebytych na własnych nogach stanąć przed drzwiami Złotych Tarasów. Oczywiście jeśli bardzo nie lubimy podziemnych kolejek i hałasu tramwaju, możemy wybrać transport autobusowy, jednak nasza podróż wydłuży się wtedy znacznie, a uliczne korki, jeśli takie wystąpią mogą sprawić, że piesza wycieczka okazałaby się rozwiązaniem szybszym.

Taksówka – dobry sposób na szybki transport między galeriami

A może kończąc wizytę w Arkadii damy naszym nogom nieco odpocząć nie angażując również umysłu rozmyślaniami o tym, czy idziemy w dobrą stronę, albo który przystanek to ten nasz? Ze względu na niewielką odległość, nie zrujnujemy naszego budżetu, jeśli zamówimy taksówkę. Zróbmy to korzystając z bogatej oferty Ele Taxi. Spędzamy czas w galeriach z dzieckiem w wózku? A może maluch wziął ze sobą rowerek biegowy? Towarzyszy nam ukochany pies? Nic nie szkodzi, w Ele Taxi każdy klient znajdzie dla siebie odpowiedni transport. Nawet będąc na shoppingu z grupą koleżanek nie musimy się martwić o to, że na czas przejazdu przyjdzie nam się rozdzielić. Wesoła gromadka może dalej wspólnie śmiać się między Arkadami i Złotymi Tarasami, ponieważ Ele Taxi dysponuje również dużymi, ośmioosobowymi autami.

Co jednak z ulicznymi korkami? W końcu znajdujemy się w samym centrum miasta, co każe nam przypuszczać, że są one spore. Rzeczywiście, przejazd nieco ponad 3 km w czasie około 15 min poza szczytem w ciągu dnia nie robi szczególnego wrażenia, jednak wieczorem można drogę tę pokonać znacznie szybciej. Oczywiście najciężej jest w godzinach między 15 a 17, kiedy większość drogi posuwać będziemy się w ślimaczym tempie, choć i tak transport samochodowy zapewni nam najbardziej komfortowe i równie szybkie jak tramwajowe pokonanie drogi z Arkadii do Złotych Tarasów.